Podignuta stražnjica, pa čak i bez obzira na njezinu veličinu, predmet je žudnje većine žena. Nažalost, taj je cilj teško dostižan, a razlozi zbog kojih dolazi do opuštanja stražnjice mogu biti različiti, od naglog gubljenja kilograma, starenja, genetike ili pak nedovoljne razvijenosti mišića stražnjice.
Ako nemate vremena za svakodnevno naporno vježbanje, postoje još neke opcije podizanja stražnjice.
Zahvat koji pomlađuje figuru
Podizanje stražnjice zahvat je kojim se korigira obješenost ili višak kože na stražnjici i bedrima. Cilj zahvata je podići tkivo stražnjice do željene razine, čime se rješava plosnati i obješeni izgled, a figura poprima privlačniji izgled.
Osim postizanja zaobljenije stražnjice i čvršćih bedara, estetski se popravlja i prostor prijelaza između njih te vraća forma tijela kakva je bila u mlađim danima.
Individualni pristup
Kada govorimo o kirurškom podizanju stražnjice, ne koriste svi plastični kirurzi istu metodu. Metoda ovisi o količini viška kože i masnih naslaga koje je potrebno ukloniti, opuštenosti tkiva, kao i općenito o vašem zdravstvenom stanju.
Zahvat podizanja stražnjice izvodi se u općoj anesteziji. Ovisno o stanju i količini kože koju treba ukloniti ili podići, kirurško podizanje stražnjice može se izvesti pomoću dvaju ili više rezova.
Standardna je metoda rez sa stražnje strane bokova u visini glutealnih regija, uklanjanje masnih naslaga te postavljanje drena koji skuplja tekućinu ispod kože.
Neki zahvati mogu se izvesti i s rezovima u preponama, a oni se rade ukoliko je cilj podići i unutarnju stranu bedara. Kada je koža podignuta do željene razine, slijedi šivanje.
Potpuni oporavak od operacije traje do dva mjeseca, a nakon otprilike tjedan dana možete se vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima. Treba spomenuti i da kirurško podizanje stražnjice nije jedinstven zahvat, već da mu kirurzi pristupaju s različitim metodama. Cijena kirurškog podizanja stražnjice iznosi oko 25 000 kuna i više, ovisno o poliklinici.